Strategie obstawiania slotów

Zrobienie dużego wyniku lub przynajmniej ładnej wygranej to główny cel każdego gracza odwiedzającego kasyno online. Nikt nie może dokładnie przewidzieć prawdopodobieństwa wygranej, ale istnieją pewne strategie, które mogą zwiększyć szanse na wygraną.

Prawdopodobieństwo wygranej na automatach do gry

Dokładne szanse na wygraną na dowolnym automacie są praktycznie niemożliwe do obliczenia, ponieważ są one określane przez generator liczb losowych, którego algorytm jest niezależny od kasyna online. Niektórzy uważają, że prawdopodobieństwo wygranej na automatach online jest większe, gdy mają one mniej bębnów: symboli jest mniej, więc każdy z nich wypadnie częściej – dlatego szansa na zbudowanie zwycięskich kombinacji jest większa. Jest to jednak błędne rozumowanie, ponieważ liczba kombinacji nie ma nic wspólnego z tym, jak często one występują.

Najbardziej precyzyjną charakterystyką slotu, pokazującą prawdopodobieństwo wygranej jest jego “hojność”, czyli procent wypłaty. Im wyższe RTP, tym więcej pieniędzy ma gracz, gdy trafi na zwycięską kombinację. Liczba ta mówi jednak nie o częstotliwości wygranych, ale o tym, jaką część zakładu maszyna bierze dla siebie, gdy wyjdą odpowiednie kombinacje. Jeśli RTP wynosi na przykład 90%, oznacza to, że z każdego dolara zabierze 10 centów. Jak wysokie jest prawdopodobieństwo wygranej w danym slocie, to kryterium nie jest w stanie powiedzieć.

Jak obstawiać w slotach

Zanim zaczniesz używać strategii bukmacherskich, ważne jest, aby nauczyć się zarządzać ryzykiem. Aby pokonać automaty, potrzebny jest nie hazard, ale trzeźwa kalkulacja i minimum emocji, dlatego ważne jest zapamiętanie i poznanie podstawowych zasad gry:

  • Wybierz prawidłowo swoje kwoty zakładów. Nowoczesne maszyny pozwalają na ich regulację w dość szerokim zakresie, podobnie jak liczba linii, której tylko niektóre maszyny nie pozwalają regulować. Wiedza o tym, jak wybrać wielkość zakładu na linię, jest ważnym warunkiem bezpiecznej gry. Doświadczeni gracze wolą trzymać się pośredniego zakresu – na przykład, jeśli zakres zakładów wynosi 1-25 dolarów, stawiają na linię 10-15 dolarów. Z kolei początkującym zaleca się rozpoczęcie od najniższych wartości.
  • Opanuj bankroll management, zarządzanie własnym kontem hazardowym. Dużym błędem jest myślenie, że większa liczba wykonanych spinów zwiększa prawdopodobieństwo wygranej. Algorytm generatora liczb losowych jest tak zaprogramowany, że do wygranej potrzeba nawet 200 lub 1000 obrotów. Jeśli tych pieniędzy nie ma, przegrana jest nieunikniona. Określ, ile możesz stracić, a następnie postawić proporcjonalnie do tego.
  • Zarządzaj swoim czasem. Ustal swój własny limit czasowy na to, ile możesz grać i nie odbiegaj od niego. Jeśli szczęście nie jest po twojej stronie, zrezygnuj z gry, aby pozwolić swoim emocjom ustąpić. Wprowadź zasadę, aby po każdych 30 minutach zabawy robić przerwę, rozpraszając się innymi zajęciami.

Co musisz wiedzieć grając w sloty przy użyciu systemu zakładów

System zakładów polega na zmianie kwot zakładów w zależności od tego, jak przebiega gra w określonych okolicznościach. Nie jest to strategia hazardowa, a raczej taktyka, ponieważ szybko się zmienia i zmusza do analizowania informacji i błyskawicznego podejmowania decyzji. Jest kilka takich taktyk, które można zastosować podczas gry, w zależności od tego, jak rozwija się gra. Wymieńmy najlepsze strategie obstawiania:

Strategia “Martingale”

Technika ta polega na ciągłym zwiększaniu zakładów według pewnego algorytmu. Jeśli wygrasz, musisz ją odebrać, ale jeśli przegrasz, zakład jest podwajany. Tak więc, jeśli początkowy zakład wynosił 1$, to w przypadku przegranej w kolejnym spinie będzie to 2$, potem 4$, potem 8$ i tak dalej. Po wygranej należy ją zabrać i zagrać ponownie, zaczynając od minimalnego zakładu.

Nazwa Metoda Martindale najprawdopodobniej pochodzi od właściciela kasyna w Londynie o nazwisku John Henry Martindale. Mówi się, że zachęcał gości swojego kasyna do podwajania swoich zakładów przy stole do ruletki za każdym razem, gdy przegrywali, aby móc odzyskać swoje straty. Ta strategia jest stosowana przez wielu, ale zebrała sporo krytyki. Aby z niej skorzystać, trzeba mieć duży bankroll i nie ma gwarancji, że uda się zakończyć cykl, nawet po wydaniu całego konta.

Strategia anty-martingale

Odwrotność poprzedniej strategii gry na automatach, polegająca nie na zwiększaniu zakładów przy przegranej, ale raczej na zmniejszaniu i powrocie do pierwotnej kwoty. Zaleca się podwojenie zakładu tylko w przypadku wygranej, natomiast w przypadku przegranej należy zmniejszyć zakład o połowę. Nie należy więc zaczynać od najniższego możliwego zakładu, ale od takiego, którego utrata byłaby bezbolesna. Jest to jedna z głównych zasad strategii Martingale i Anti-Martingale: powinieneś natychmiast określić maksymalną możliwą kwotę strat i obliczyć liczbę zakładów. To właśnie przy tej liczbie należy się zatrzymać i wrócić do zakładu początkowego.

System Parlay

Metoda niemal identyczna jak strategia Anti-Martingale, z tą drobną różnicą, że wykorzystuje się kilka rodzajów progresji zakładów:

  • Podwojenie;
  • Następny zakład jest równy sumie poprzednich zakładów;
  • Potrójna i inne.

Podobnie jak w przypadku metod opisanych powyżej, gracz musi z góry zdecydować, kiedy się zatrzymać. Obliczenia matematyczne mówią, że maksymalna liczba rund do rozegrania przed wygraną wynosi 7.

Strategia “Naked Pulls”

Jego zasada jest bardzo prosta i nie wymaga zapamiętywania. W każdej sytuacji – przegranej czy wygranej – trzeba obstawiać te same zakłady, których wielkość jest z góry określona, podobnie jak całkowita kwota, którą gracz może zaryzykować. Zasługi tej strategii pod względem prawdopodobieństwa wygranej są dyskusyjne, ale nie ulega wątpliwości, że uczy ona jak zarządzać i kontrolować kapitał w grze.

System Piramidy

Kolejny system bardzo podobny do metody Martingale. Polega ona na zmniejszeniu lub zwiększeniu zakładu o jego wielkość: przy wygranej należy zmniejszyć zakład, przy przegranej – zwiększyć. Tak więc, jeśli początkowy zakład wynosił 15$, po dwóch wygranych będzie to 5$. Uważa się, że zastosowanie tej strategii pozwala na zmniejszenie ryzyka, ale jednocześnie przy długiej serii strat można stracić całe konto gry.

Strategia jednej gry

Strategia ta sugeruje granie w grę jednolinijkową na minimalnym poziomie zakładu, czekając na pojawienie się gry z podwojeniem. Podwajanie jest wymagane, aż wygrana osiągnie pożądaną wartość. System ten jest popularny, ponieważ polega na posiadaniu niewielkiej puli do gry przez dość długi czas.

Strategia “Zygzak

System polega na graniu na dwóch slotach w tym samym czasie, z jednym obrotem na każdym slocie. Uważa się, że pieniądze przechodzą z jednego slotu na drugi, więc jeśli na jednym slocie zdarzy się strata, na drugim na pewno będzie zysk. Ma to jednak sens tylko wtedy, gdy maszyny są częścią tej samej sieci. Inną odmianą tej techniki jest ciągłe przełączanie slotów, spędzając tylko jeden spin na każdym slocie.

Jak oszukać automat do gry: strategia “giftingu”

Wygrane i przegrane maszyny są wynikiem działania generatora liczb losowych. Jest to program ze skomplikowanym algorytmem, który ma za zadanie zatrzymać gracza przy maszynie jak najdłużej. Jeśli hazardzista uzyska choćby niewielką wygraną, zaczyna podnosić stawkę, będąc pewnym, że szczęście się do niego odwróciło. I w tym przypadku z reguły program nie pozwala wygrać.

Odwrotna sytuacja ma miejsce, gdy gracz przegrywa. Gracz obniża stawkę, program “rozumie”, że nie ma pieniędzy – i daje wygraną. Proces ten może być powtarzany do momentu, gdy hazardzista zostanie bez kapitału na grę i opuści grę.

Technicznie nie da się oszukać programu, ale jest szansa zrobić to psychologicznie i powtórzyć ten sam trik: robienie małych “prezentów”. Zaleca się rozpoczęcie gry z maksymalnym zakładem, a następnie obniżanie go z każdym kolejnym obrotem. Aby zatrzymać gracza, maszyna uruchomi zwycięski algorytm i da mały “prezent” w postaci wygranej. Robi się to w oczekiwaniu, że gracz będzie podekscytowany i będzie kontynuował grę z podwójną ekscytacją. Aby ta strategia zadziałała, po pojawieniu się wygranej należy ją odebrać i zakończyć grę.

Sekrety automatów do gier – wskazówki dla graczy

Nie da się dokładnie rozgryźć zasady, według której maszyna rozdaje wygrane, ze względu na brak logiki: to GSC, który określa naprzemienność strat i wygranych. Możesz jednak spróbować opracować strategię, która pozwoli Ci wygrywać na automatach bez hakowania i częściej zawierać zwycięskie zakłady na automatach. Aby zrozumieć jak wygrywać na automatach do gry, musisz poznać niektóre niuanse ich działania:

Doświadczeni gracze twierdzą, że prawdopodobieństwo wygranej jest wyższe na tradycyjnych slotach z bębnami. Wynika to z faktu, że są one prostsze technicznie – co oznacza, że ich utrzymanie jest tańsze dla właścicieli.
Koniecznie przestudiuj dostępne informacje na temat gry, przede wszystkim procent wypłat.
Na głównej stronie kasyna online Play Fortuna umieszczane są zazwyczaj najbardziej wygrywające maszyny, aby przyciągnąć graczy i zatrzymać ich. Jednak ta zasada nie zawsze jest przestrzegana, wiele kasyn online wykorzystuje stronę główną do innych celów – na przykład do demonstrowania nowych funkcji.
Zanim postawisz zakłady, zawsze powinieneś skorzystać z wersji demo. Jest to darmowa wersja gry, pozwalająca zapoznać się z nią, ocenić możliwości oferowane przez dewelopera i zrozumieć, jak prawidłowo grać w automaty do wygrywania.
W każdym razie należy zdać sobie sprawę, że wygrane zakłady w automatach do gry to zazwyczaj kwestia przypadku. Strategia, która działa na jednym slocie, może nie działać na innym, więc używaj ich w sposób przemyślany, naprzemiennie, analizując wyniki, kontrolując swój bankroll i czas spędzony na grze.

Jakub Nowak posiada tytuł magistra ekonomii oraz doświadczenie w międzynarodowych korporacjach. Jest ekspertem w dziedzinie bankowości i kryptowalut. Jego pasją jest również piłka nożna i zakłady sportowe.
Jakub posiada wysokie kwalifikacje i doświadczenie w kwestiach związanych z systemami płatności oraz prawnymi aspektami funkcjonowania kasyn internetowych.